Seçim Dolayısıyla Meclis Üyesi Başkan Yardımcısı İstifa Etmeli midir?

Mahalli İdareler Dergisi
2018-11-23

Seçim Dolayısıyla Meclis Üyesi Başkan Yardımcısı İstifa Etmeli midir?

Yüksek Seçim Kurulunun 1052'nolu kararı ile konuya açıklık getirmiştir.

(...)

Kurulumuzca yapılan değerlendirme neticesinde; 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesinin 7 fıkrası ve 2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahlle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkanın Kanunun 17. maddesi uyarınca beediye meclis üyelerinin istifa etmesine gerek bulunmamakla birlikte, Kanunda belediye meclis üyelerinden belediye başkan yardımcılığına atanmalarla ililg ibir istisna bulunmadığnıdan, bu durumda olan kişilerin belediye başkan yardımcılığı görevinden istifa etmeleri gerektiğine karar verilmiştir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Site içi Arama

Haber 7

SORU YANIT

Soru Yanıt
Listeleyin

RESMİ GAZETE

Resmi Gazete